Často kladené otázky

„U‑šetřete“ je nový produkt od UniCredit Bank, který Vám u vybraných obchodníků umožňuje získávat zpět peníze z transakcí provedených debetní nebo kreditní kartou UniCredit Bank.

Registrace probíhá přímo na u-setrete.cz - stačí kliknout na „Registrace” v pravém horním rohu stránky - a také v mobilní aplikaci U‑šetřete. Po vyplnění registračního formuláře a odsouhlasení podmínek programu Vám na Vámi zadanou e-mailovou adresu bude odeslána zpráva potvrzující Vaši registraci.

Registrovat se můžete také v internetovém bankovnictví UniCredit Bank, kde po přihlášení v záložce Finance najdete odkaz U‑šetřete (do Online Bankingu se rychle dostanete přes  tento odkaz). Následně Vám do tří pracovních dnů od registrace na e-mail přijdou přihlašovací údaje.

Vyberete si slevu, o kterou máte zájem, a jedním kliknutím si ji aktivujete. Pokud Vás v seznamu Vašich nabídek žádná sleva nezaujme, můžete vyhledávat v ostatních kategoriích a aktivovat další slevy podle svých zájmů.

Dále už stačí jen zaplatit u vybraného obchodníka svou platební kartou UniCredit Bank přesně tak, jak jste zvyklí.

O slevu si nemusíte říkat ani se nijak prokazovat. Při placení Vám bude z karty stržena celá částka a slevy Vám následně budou dvakrát měsíčně, nejpozději do měsíce, připisovány na bankovní účet nebo kreditní kartu. Do tří dnů pak uvidíte v mobilní aplikaci nebo na webové stránce programu, kolik jste daným nákupem ušetřili.

Využívání této služby je zcela zdarma. Stačí se zaregistrovat, aktivovat nabídky a platit platební kartou tak, jak jste zvyklí. Peníze zpět dostáváte bez jakýchkoli poplatků.
Slevu lze využít bezprostředně po její aktivaci. Můžete tedy bez problémů nabídku aktivovat, například při čekání ve frontě na zaplacení.
Nic, využívání aktivovaných nabídek je čistě na Vás.
Využívání nabídek je přímo spojené s Vaší kartou a je tedy naprosto diskrétní. Žádné prokazování nároku na slevu, tisknutí voucherů nebo nošení speciálních karet není potřeba. Není-li stanoveno jinak, nabídky se vztahují na veškerý sortiment včetně již zlevněného zboží.
Ušetřené peníze se Vám budou přičítat vždy na ten účet, s nímž je spojena platební karta, kterou jste použili k využití slevové nabídky.
Ano, tato služba se dá využívat prostřednictvím kreditních i debetních karet. Při využívání programu pomocí debetní karty se Vám ušetřené peníze budou přičítat zpět na Váš běžný účet, zatímco při využívání pomocí kreditní karty se Vaše ušetřené peníze budou započítávat proti dlužné částce.
Neexistuje žádný limit na to, kolik peněz se Vám při platbách vrátí, ale může se stát, že jednotlivé nabídky budou nějakým způsobem omezeny. Nabídka může být omezena maximálním množstvím peněz, které v jejím průběhu můžete získat, nebo může být omezen počet využití jednotlivých nabídek.
Jakmile bude Vaše platba zpracována, uvidíte využití a výši částky, která se Vám vrátí na účet, v sekci Moje Úspory. Tento proces může bohužel několik dní trvat, protože je potřeba zpracovat záznamy o transakcích.
Zpět na Váš bankovní účet Vám peníze posíláme dvakrát měsíčně (v polovině a ke konci měsíce), nejpozději Vám přijdou vždy do měsíce od provedení nákupu. Kolik se Vám připsalo na účet a tedy kolik jste celkově ušetřili, si můžete zkontrolovat v sekci Moje Úspory.

K využití je potřeba aktivovat nabídku ještě před tím, než byl proveden nákup. Ujistěte se tedy prosím, že v době nákupu jste měli nabídku aktivovanou. Rovněž se ujistěte, zda Váš nákup splňuje další možná omezení slevové nabídky (např. platnost pouze v e-shopu či konkrétní prodejně, požadovanou minimální útratu atd.)

Ušetřená částka je na účet připsána vždy nejpozději do 30 dnů od provedení transakce. Pokud byla využitá nabídka v době nákupu aktivovaná, všechny podmínky byly splněny, uplynulo 30 dní od provedení transakce, a přesto Vám nebyly připsány peníze na účet, kontaktujte prosím naše call centrum na čísle 800 14 00 14 nebo využijte náš kontaktní formulář, který je dostupný na stránce www.u-setrete.cz.

Nabídky jsou Vám přiřazovány na základě Vašich předchozích nákupů. Budou se Vám tedy zobrazovat pouze takové nabídky, které jsou pro Vás relevantní. Složení Vašich nabídek bude unikátní přesně tak, aby vyhovovalo Vašim potřebám.

Jedná se o nabídky, jejichž uplatnění je možné pouze, když přímo před nákupem přejdete do vybraného e-shopu přes tlačítko „Přejít do e-shopu“, které je umístěné v detailu nabídky. To, že se jedná o nabídku přes odkaz, poznáte podle toho, že je vedle výše slevy napsáno „přes odkaz“.

Nákup po prokliku neodkládejte, jinak se ztratí spojení mezi U‑šetřete a daným e-shopem, a my tak Váš nákup nezaregistrujeme a nebudeme Vám moci připsat úsporu.

Abychom Váš nákup zaregistrovali, nesmí být ve Vašem internetovém prohlížeči zakázány cookies (například přes blokátory reklam) a mezi proklikem a nákupem nesmíte prohlížeč zavřít.